piekny spiew w starym czarnkowie

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

NADNOTECKI FESTIWAL MUZYCZNY

LUBASZ  TRZCIANKA  WIELEŃ CZARNKÓW

NADNOTECKI FESTIWAL MUZYCZNY

  LUBASZ  TRZCIANKA WIELEŃ CZARNKÓW

Lubasz

Trzcianka

Gulcz

Wieleń

Czarnków

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu Koncert: Z Lubasza do Paryża

24 czerwca (Piątek) godz. 21:00

 

W programie:

 

1. Charles Gounod - aria Mefistofelesa Le veau d`or z opery Faust

2. Jean-Baptiste Weckerlin - Le réveil

3. Jules Massenet - Medytacja z opery Thaïs

4. Claude Debussy - Romance

5. Georges Bizet - aria Torreadora Votre toast z opery Carmen

6. Marc-Antoine Charpentier - Te Deum – Preludium

7. Jean Martini - Plaisir d`amour

8. Maurice Ravel - Kwartet smyczkowy F-Dur, Allegro moderato

9. Léo Delibes - Duet kwiatów Sous le dôme épais z opery Lakmé

10. Claude Debussy - Nuit d`étoiles

11. Camille Saint-Saëns - Łabędź

12. Gabriel Fauré - Aprés un rêve

13. Jules Massenet - Elegia

14. Charles Gounod - aria Je veux vivre z opery Romeo i Julia

15. Ambroise Thomas - aria Connais - tu le pays? z opery Mignon

16. Claude Debussy - Clair de lune

17. Charles Gounod - aria Małgorzaty  z opery Faust

 

 

 

 

 

 

Wykonawcy:

 

Eryk Rymanowski - bas

Maria Antkowiak - sopran

Marzena Frankowska - sopran

Katarzyna Włodarczyk - mezzosopran

Bartosz Gorzkowski - tenor

Damian Żebrowski - tenor

Aleksandra Bałachowska - sopran

Sylwia Pietrzak - mezzosopran

Marina Terlecka - sopran

Dominik Żmijewski - skrzypce

Ewa Leszczyńska - wiolonczela

Jacek Kortus - fortepian

Tomasz Zagórski - tenor

Adam Kutny - baryton

Jakub Kurek - trąbka

Kwartet smyczkowy Accademia di Barocco w składzie: Dominik Żmijewski - I skrzypce, Andrzej Hop - II skrzypce, Kamil Babka - altówka, Eugeniusz Zboralski - wiolonczela

Krzysztof Leśniewicz - organy

Prof. Izabela Górska - Krasiel - fortepian

 

 

 

Kościół św. Jana Chrzciciela w Trzciance, koncert: Trzcianka zasługuje na operę

25 czerwca (Sobota) godz. 19:00

 

W programie:

 

1. Giacomo Puccini - Aria Frank`a Questo amor z opery Edgar

2. Piotr Czajkowski - aria Gremina Ljubvi wsje vozrasti pakorni z

     opery Eugeniusz Oniegin

3. Wolfgang Amadeusz Mozart - Eine kleine Nachtmusik, cz. 1

     Allegro

4. Stanisław Moniuszko - aria Serwacego Zanim utrudzone oczy z

     opery Verbum nobile

5. Gioacchino Rossini - aria Rozyny Una voce poco fa z opery

     Cyrulik sewilski

6. Wolfgang Amadeusz Mozart - Divertimento F-dur, część I

      Allegro

7. Leo Délibes - Duet Kwiatów Sous le dôme épais z opery Lakmé

8. Wolfgang Amadeusz Mozart - aria Cherubina Voi che sapete z

     opery Wesele Figara

9. Georg Friedrich Händel - aria How vain is Man z oratorium

    Judas Maccabäus

10. Anton Dworzak – Aria Rusałki  Mĕsičku na nebi hlubokém  z

       opery „Rusałka”

11. Wolfgang Amadeusz Mozart - aria Królowej Nocy Der Hölle

      Rache kocht in meinem Herzen z opery Czarodziejski flet

12. Stanisław Moniuszko - aria Franka Płyną tratwy po Wiśle z

      opery Flis

13. Wolfgang Amadeusz Mozart - aria Hrabiego Almaviva Vedro

       mentr`io sospiro z opery Wesele Figara

14. Giuseppe Verdi - aria Leonory Tacea la notte placida z opery

      Trubadur

15. Giuseppe Verdi - chór niewolników żydowskich Va, pensiero

       sull` ali dorate z opery Nabucco

16. Christoph Willibald Gluck - Aria Che faro senza Euridice z

      opery Orfeusz i Eurydyka

 

Wykonawcy:

 

Adam Kutny - baryton

Bartosz Gorzkowski - tenor

Eryk Rymanowski - Bas

Katarzyna Włodarczyk - mezzosopran

Marzena Frankowska - sopran

Marina Terlecka - sopran

Aleksandra Bałachowska - sopran

Damian Żebrowski - tenor

Tomasz Zagórski - tenor

Zespół Artrio w składzie: Beata Solnicka - skrzypce, Magdalena Just - harfa, Ewa Dymek - Kuś wiolonczela

Kwartet Accademia di Barocco w składzie: Dominik Żmijewski - I skrzypce, Andrzej Hop - II skrzypce, Kamil Babka - altówka, Eugeniusz Zboralski - wiolonczela

Jakub Kurek - trąbka

Krzysztof Leśniewicz - organy

Hanna Lizinkiewicz - fortepian

Prof. Izabela Górska - Krasiel - fortepian

Sylwia Pietrzak - mezzosopran

 

 

Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Gulczu, koncert: Poranek Chopinowski

26 czerwca (Niedziela), godz. 12:00

 

 

 

W programie:

 

W programie najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina w mistrzowskich interpretacjach.

Ballada As - dur op. 47 nr 3

Berceuse Des - dur op. 57

Walc e - moll op. posth

Preludium e - moll op. 28 nr 4 w opracowaniu na trio

Nokturn cis - moll – transkrypcja na skrzypce i fortepian

Pieśń Życzenie op. 74 nr 1 w opracowaniu na trio

Impromptu As - dur op. 29 nr 1

Walc Des - dur op. 64, Walc F –dur op. 34

Nokturn Fis - dur op. 15

Etiuda F - dur op. 10 nr 8

Fantasie – Impromptu cis – moll op. 66

Pieśń Gdzie lubi op. 74 nr 5

 

 

Wykonawcy:

 

Pianiści: Agata Gładysiak

Katarzyna Kluczyńska

Joanna Marcinkowska – fortepian

Skrzypkowie: Agata Sanocka

Mateusz Makuch

Tomasz Zagórski - tenor

Zespół Artrio w składzie: Beata Solnicka - skrzypce, Magdalena Just - harfa, Ewa Dymek - Kuś wiolonczela

 

Kościół Św. Michała Archanioła w Wieleniu „Średniowieczne i renesansowe muzykowanie w starym Wieleniu”

Koncert z udziałem artystów specjalizujących się w wykonawstwie utworów średniowiecznych i renesansowych, utwory wokalne i instrumentalne przy wtórze instrumentów muzycznych z epoki.

26 czerwca (Niedziela), godz. 16:00

 

 

W programie:

 

Jan z Jasiennej - Da Domine colere

Król Kastylii Alfons X Mądry - A Madre de Ihesou Christo

Guillaume de Machaut - Quant je suis mis au retour

Anonim (Czerwona Księga z Montserrat) - Cuncti simus concanentes

Diego Ortiz - Recercada Segunda

Anonim - Propinan de melyor

Anonim - La folia Rodrigo Martinez

Juan Aranez - Chacona

Anonim - Ps. 5 Przypuść Panie

Anonim - Ps. 62 Bogu dusza ufa moja

Mikołaj Gomółka - Ps. 146 Tobie, nieśmiertelny Panie

Taniec polski - Chorea polonica

Mikołaj Gomółka - Ps. 20 Wsiadaj z dobrym sercem

Mikołaj z Krakowa – Hayducki

Anonim - Ps. 30 Będę Cię wielbił mój Panie

Mikołaj Gomółka - Ps. 29 Nieście chwałę

 

 

 

 

Wykonawcy:

 

Zespół Luthien Consort:

Joanna Kreft - fidel

Antonina Weber - viola da gamba

Monika Horodek - śpiew, instr. perkusyjne, flety

Anna Alexandrowicz - śpiew

Anna Kajdasz - harfa celtycka

Agata Jastrzębska - śpiew, flet

Maciej Kończak - gitara barokowa

Robert Rekiel - instr. perkusyjne

Jan Kiernicki - arcylutnia

 

 

 

Kościół św. Marii Magdaleny w Czarnkowie, koncert: Śpiewacy z dalekich krajów

27 czerwca (Poniedziałek), godz. 21:00

W programie:

 

1. Fryderyk Chopin - Ballada f - moll op. 52 nr 4

2. Faliks Nowowiejski - Gore dolineczka

3. Krzesimir Dębski - Dumka na dwa serca

4. Franz Schubert - Auf dem Wasser zu singen

5. Christoph Willibald Gluck - Aria Orfeusza Che farò senza Euridice z

     opery Orfeusz i Eurydyka

6. Gabriel Fauré - Pie Jesu Domine

7. Piotr Czajkowski - Ja li w polje da nie travuszka byla

8. Antonio Vivaldi - Aria Vedro con mio diletto z opery Il Giustino

9. Wolfgang Amadeusz Mozart - Aria Hrabiny Dove sono i miei momenti

      z opery Wesele Figara

10. Stanisław Moniuszko - Modlitwa Na skrzydłach pieśni

11. Nikołaj Rimski - Korsakow - Słowik i róża

12. Piotr Czajkowski - Noczi biezumnyje

13. Fryderyk Chopin - Życzenie

14. Johannes Brahms - Dein blaues Auge

15. Anton Dvorzak - Cz. 2 z Kwartetu amerykańskiego

 

 

Wykonawcy:

 

Olga Stankevich - sopran (Białoruś)

Marina Terlecka - sopran (Ukraina)

Tuna Firincioğlu - sopran (Turcja)

Julia Kyjan - sopran (Ukraina)

Giuseppe D`Aloi - fortepian (Włochy)

Viktor Priebe - kontratenor (Szwecja)

Yuan Yuan - skrzypce (Chiny)

Ksenia Shaushyshvili - sopran (Białoruś)

 

 

Artystom zagranicznym towarzyszą polscy śpiewacy i instrumentaliści:

Marzena Frankowska - sopran

Damian Żebrowski - tenor

Krzysztof Leśniewicz - organy

Jakub Kurek - trąbka

Prof. Izabela Górska - Krasiel - fortepian

 

Kwartet OWEE w składzie: Ewelina Osowska, Weronika Janik, Ewa Leszczyńska, Oliwia Kędziora.

 

Koncert poprowadzi prof. Halina Lorkowska - Rektor AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

SPONSORZY i donatorzy:

Tartak Szóstak

PARTNERZY FESTIWALU:

PARTNER PROMOCYJNY I WIZERUNKOWY NADNOTECKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO:

PATRONAT MEDIALNY:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2013

Zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej zostały wykonane przez Sławomira Czarneckiego, Henryka Króla , Rafała Sierchułę i Piotra Pawłowskiego i użyte za zgodą fotografów.

Użycie zdjęć bez zgody autorów zabronione.