piekny spiew w starym czarnkowie

NADNOTECKI FESTIWAL MUZYCZNY

CZARNKÓW  LUBASZ  TRZCIANKA  WIELEŃ

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

NADNOTECKI FESTIWAL MUZYCZNY

LUBASZ  GULCZ  WIELEŃ   TRZCIANKA   CZARNKÓW

NADNOTECKI FESTIWAL MUZYCZNY

LUBASZ  GULCZ  WIELEŃ   TRZCIANKA   CZARNKÓW

Witamy!

Płyń dźwięczny głosie po Noteci...

 

Witamy na stronie Nadnoteckiego Festiwalu Muzycznego "Piękny śpiew w starym Czarnkowie"

 

Szanowni Państwo.

Czy mieszkańcy Czarnkowa, Lubasza, Trzcianki i Wielenia lubią piękny śpiew i czy w ogóle można w regionie nadnoteckim organizować koncerty z muzyką klasyczną? Odpowiedź znaleźć nietrudno. Uważamy, że te nadnoteckie miasta i gminy w pełni zasługują na festiwal muzyczny.

 

Po pierwsze: jest dla kogo śpiewać i grać.

Melomani z północnej Wielkopolski niczym nie różnią się od melomanów z innych regionów Polski. Jest bowiem wśród nich nie tylko publiczność „tradycyjna”, a więc miłośnicy pięknego śpiewu i melodyki, ale i publiczność „nowa”, którą emocjonuje koncert lub spektakl jako widowisko muzyczno-teatralne. Dla tej grupy melomanów dzieła operowe i kantatowo – oratoryjne zawsze cieszyć się będą wielkim wzięciem. Jest jeszcze jedna grupa, stanowiąca jeszcze nie zdobyty „obszar ludzki”, który zaspokaja swoje potrzeby artystyczne kinem , bądź występami estradowymi. To najczęściej młodzież, dla której opera i ogólnie pojmowana klasyka muzyczna bywa często anachronizmem. Również ich chcielibyśmy zaprosić i pokazać im utalentowanych wokalnie rówieśników.

 

Po drugie: jest gdzie prezentować muzykę.

Czarnkowski kościół św. Marii Magdaleny, wczesnobarokowy kościół św. Michała Archanioła w Wieleniu, neobarokowy kościół św. Jana Chrzciciela w Trzciance, oraz pobliskie Sanktuarium Maryjne Królowej Rodzin w Lubaszu to doskonałe miejsca do prezentacji dzieł sakralnych. To także raj dla muzyków ceniących sobie doskonałą akustykę, zwłaszcza podczas wykonywania kantat, suit, sonat, koncertów, a więc muzyki baroku. Ponadto dwa z wyżej wymienionych kościołów posiadają prawie nietknięte zębem czasu – niezwykle stylowo brzmiące organy. Z kolei sala widowiskowa Czarnkowskiego Centrum Kultury może pomieścić ok. 300 osób , a scena ze świetnym zakulisowym zapleczem umożliwia nawet wystawianie kameralnych oper, lub tzw. oper w przekroju.

 

Po trzecie: warto mieć kontakt z kulturą muzyczną.

Uważamy, że Nadnotecki Festiwal Muzyczny otwiera i zwiększa możliwość dostępu do dobrych wydarzeń muzycznych wielu mieszkańcom naszego regionu. Stwarza szansę wykształcenia nowego pokolenia słuchaczy ze szczególnym uwzględnieniem młodszych odbiorców, poprzez m. in. wolny wstęp na koncerty festiwalowe. Przyczynia się do poprawy jakości uprawiania muzyki klasycznej w mniejszych ośrodkach. Dodatkowo daje asumpt do organizowania mistrzowskich kursów wokalnych, warsztatów teatralno-muzycznych, spotkań i prelekcji upowszechniających muzykę i kulturę jej słuchania.

 

Szanowni Państwo.

Celem Nadnoteckiego Festiwalu Muzycznego „Piękny śpiew w starym Czarnkowie” jest popularyzacja muzyki klasycznej, szczególnie muzyki wokalnej wśród mieszkańców Ziemi Nadnoteckiej. Ideą Festiwalu jest również promocja Czarnkowa, Wielenia, Trzcianki i Lubasza, a także stworzenie przestrzeni do integracji środowiska muzycznego i artystycznego całej Wielkopolski. Jednocześnie Festiwal oprócz krzewienia kultury muzycznej w społeczeństwie ma również na celu promowanie młodych, utalentowanych artystów, stwarzając im szansę startu w życie artystyczne. Chcielibyśmy by muzyka wokalna, która przemawia z ogromną siłą i jest zjawiskiem niezwykle radosnym przyniosła radość wszystkim mieszkańcom Ziemi Nadnoteckiej.

 

 

PARTNER PROMOCYJNY I WIZERUNKOWY NADNOTECKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO:

SPONSORZY I DONATORZY:

PARTNERZY:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2013

Zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej zostały wykonane przez Sławomira Czarneckiego, Henryka Króla i Piotra Pawłowskiego i użyte za zgodą fotografów.

Użycie zdjęć bez zgody autorów zabronione.